
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Threshold Voltage | 4.38 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Max Supply Current | 40 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Nominal Supply Current | 40 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 4.47 V |
| Undervoltage Threshold | 4.29 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.47 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.29 V |
| Number of Monitored Inputs | 1 |
| Reset Delay Time | 280 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 1190
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17520
Ext.Price$0.17520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17520 | $0.17520 |
| 10 | $0.16415 | $1.64150 |
| 50 | $0.15379 | $7.68950 |
| 100 | $0.14384 | $14.38400 |
| 500 | $0.13454 | $67.27000 |
| 1000 | $0.13262 | $132.62000 |
| 3000 | $0.13073 | $392.19000 |
| 5000 | $0.12760 | $638.00000 |
